Car Rental

Wypożyczalnia Samochodów w Warszawie

Porównaj i zaoszczędź na wypożyczaniu samochodów w Warszawie

Warszawa jest stolicą Polski i województwa mazowieckiego, największym miastem kraju, położonym w jego środkowo-wschodniej części, a dokładniej na Mazowszu, nad Wisłą. Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności mając 1,75 miliona mieszkańców i powierzchnię 518 km². Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Tutaj znajdują się siedziby m.in. Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego. Warszawa jest także siedzibą agencji Frontex odpowiedzialnej za bezpieczeństwo granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Łatwo znaleźć w stolicy wypożyczalnie samochodów, najtańsze oferty są dla nas dostępne na stronie GoCarRental.pl. Wiodącymi wypożyczalniami samochodów w Warszawie są Panek, AutoCash oraz Avis. W Warszawie znajdziemy aż 3 lotniska. Największym z nich jest Lotnisko Chopina położone około 8 km od centrum Warszawy, w południowo-zachodniej części miasta, w dzielnicy Włochy. Jest największym portem lotniczym w Polsce pod względem obsługiwanych pasażerów i wykonywanych operacji lotniczych. Poza nim mamy mniejsze lotniska w Modlinie oraz na Bemowie.

Co robić w Warszawie

Warszawa ma wiele zabytków i dzieł architektury pomimo zniszczeń II Wojny Światowej. Większość zniszczonych podczas wojny zabytków odbudowano, choć niekiedy zmieniono ich wygląd względem przedwojennego. Do takich budynków należy m.in. Zamek Królewski. Istnieje jednak w stolicy wiele cennych budynków, które przetrwały wojnę bez większych zniszczeń, jak Pałac w Wilanowie, czy Pałac Prezydencki. Piękne jest też Stare Miasto czyli najstarszy ośrodek miejski Warszawy będący zwartym zespołem architektury zabytkowej, przeważnie z XVII i XVIII wieku o średniowiecznym układzie zabudowy, otoczone pierścieniem murów obronnych z XIV–XVI wieku. Warto skorzystać z wypożyczalni samochodów, którą znajdziemy w serwisie GoCarRental.pl i zwiedzić wszystkie piękne miejsca w Warszawie.

Top 3 do zobaczenia w Warszawie • Starówka

 • Łazienki Królewskie

 • Muzeum Powstania Warszawskiego

Jazda po Warszawie

Warszawa jest największym w Polsce węzłem komunikacyjnym w zakresie pasażerskiego ruchu samochodowego, kolejowego i lotniczego. Wygodnie jest się tu poruszać samochodem, a jeśli nie mamy swojego, to najtańsze wypożyczalnie samochodów znajdziemy w serwisie GoCarRental.pl. Obecnie przez miasto przebiegają drogi ekspresowe, drogi krajowe oraz drogi wojewódzkie. Jednym z głównych zadań miasta jest rozwój sieci transportu miejskiego, mogącego stać się alternatywą dla prywatnego transportu samochodowego, którego rola w centrum miasta będzie stopniowo ograniczana. Warszawa ma autostradę A2, która biegnie na linii Berlin-Moskwa. Obecnie na 28-kilometrowym odcinku Wisły znajdującym się w granicach administracyjnych miasta istnieje 10 stałych mostów: 8 drogowych oraz 2 kolejowe.

Porównaj tanie wypożyczalnie samochodów


Bezpieczne, szybkie i łatwe rezerwacje online

Zmień albo anuluj swoją rezerwację za darmo

Najlepsze wypożyczalnie samochodów

Dlaczego rezerwować u nas?

 • 1,500 firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów
 • 28,000 miejsc na świecie
 • Darmowa rezygnacja i brak ukrytych kosztów
 • Obsługa klienta 24/7
 • Szybka i bezpieczna płatność
 • Zarezerwuj w 3 prostych krokach
 • Ekskluzywne ceny w najlepszych firmach
 • Zero prowizji na kartach kredytowych