Wypożyczalnia samochodów w Szczecin

Brak opłat i najlepszej ceny na gospodarkę, luksus, 7-9 samochodów osobowych i więcej
https://static.digitaltravelcdn.com/destinations/szczecin.jpg
Hertz
InterRent
Europcar
Enterprise
Budget
Avis
Alamo
Thrifty
Opinie 55,431 • Doskonały
opinie 4.5 stars
Bezpłatne anulowanie i brak ukrytych kosztów
Pomoc 24 godziny na dobę i czat na żywo
Szybkie i bezpieczne metody płatności
Zerowe prowizje na płatności kartowe

Porównaj i zaoszczędź na wypożyczaniu samochodów w Szczecinie

Szczecin jest stolicą i największym miastem województwa zachodniopomorskiego, położonym nad Odrą. Jest to trzecie pod względem zajmowanej powierzchni (300 km²) i siódme pod względem liczby ludności miasto Polski (405 tys. mieszkańców). Z racji nadgranicznego położenia i bliskości Morza Bałtyckiego, Szczecin stał się ośrodkiem gospodarczym regionu. Znajduje się tu port morski, stocznie remontowe, jachtowe oraz międzynarodowe lotnisko. Miasto jest ośrodkiem turystycznym z dużą liczbą zabytków. Szczecin ma bardzo tanie wypożyczalnie samochodów takie jak Rentis, Avis, Hertz czy Express. Wszystkie najtańsze wypożyczalnie samochodów w Szczecinie znajdziemy w serwisie GoCarRental.pl. Miasto stanowi także centrum akademickie i kulturalne (opery, liczne teatry, muzea i ośrodki kultury), jest także siedzibą kurii arcybiskupiej i wydziału teologicznego. Na terenie miasta znajduje się sanktuarium maryjne. Miasto otaczają trzy duże kompleksy leśne, puszcze: Wkrzańska od północy, Bukowa od południa oraz Goleniowska od wschodu. XIX-wieczny układ osi urbanistycznej Szczecina wzorowany był na układzie paryskim, przez co miasto nazywane jest "Paryżem północy".

Co robić w Szczecinie

W Szczecinie objętych ochroną prawną jest około 270 zabytków, a samo miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Reprezentacyjną część Szczecina stanowią Wały Chrobrego, tworzące nad Odrą tarasy widokowe o długości 500 metrów. Sąsiadują one z budynkami użyteczności publicznej o monumentalnej architekturze, takimi jak Gmach Główny Muzeum Narodowego, Gmach Akademii Morskiej i Gmach Urzędu Wojewódzkiego. Szczecin stanowił siedzibę książęcą, dzięki czemu w mieście powstał Zamek Książąt Pomorskich. O przeszłości miasta świadczą również pozostałości umocnień miejskich, jak Baszta Siedmiu Płaszczy lub bogato zdobione Brama Portowa i Brama Królewska. Najlepsze, a zarazem najtańsze wypożyczalnie samochodów w Szczecinie znajdziemy w serwisie GoCarRental.pl.

Top 3 do zobaczenia w Szczecinie

  • Wały Chrobrego
  • Cmentarz Centralny
  • Filharmonia Karłowicza

Jazda po Szczecinie

Szczecin jest węzłem transportowym na trasie transeuropejskiego korytarza transportowego północ-południe łączącego południową Skandynawię, Czechy i Austrię z portami Morza Śródziemnego. Właśnie w takim mieście powinniśmy móc znaleźć wiele dobrych i tanich wypożyczalni samochodów. Zadanie ułatwi nam serwis GoCarRental.pl. Szczecin to oczywiście znakomite połączenie z Niemcami. W mieście zbiega się 6 różnych kierunków linii kolejowych, które razem tworzą szczeciński węzeł kolejowy. Obecnie w Szczecinie jest czynnych 8 stacji i przystanków kolejowych. Z Nabrzeża Pasażerskiego przy Wałach Chrobrego odpływają statki wycieczkowe Odra Queen i Peene Queen pływające po Odrze. Transport lotniczy obsługuje położony około 40 km od Szczecina międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

Odkryj najnowsze oferty wynajmu samochodów

Zapisz się do naszego newslettera