Wypożyczalnia samochodów w Krakw

Brak opłat i najlepszej ceny na gospodarkę, luksus, 7-9 samochodów osobowych i więcej
https://static.digitaltravelcdn.com/destinations/krakw.jpg
Hertz
InterRent
Europcar
Enterprise
Budget
Avis
Alamo
Thrifty
Opinie 55,431 • Doskonały
opinie 4.5 stars
Bezpłatne anulowanie i brak ukrytych kosztów
Pomoc 24 godziny na dobę i czat na żywo
Szybkie i bezpieczne metody płatności
Zerowe prowizje na płatności kartowe

Porównaj i zaoszczędź na wypożyczaniu samochodów w Krakowie

Kraków jest miastem położonym w południowej Polsce nad Wisłą, drugim w kraju pod względem liczby mieszkańców - niespełna 800 tysięcy i powierzchni 327 km². Kraków był stolicą Polski do 1795 roku oraz miastem koronacyjnym i nekropolią królów Polski. W zapisach historycznych Kraków jest uznawany za główne miasto historycznej Małopolski. W Krakowie znajdują się główne siedziby m.in.: Narodowego Centrum Nauki, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, czy dowództwa Sił Specjalnych RP będącego jednocześnie jednym z dowództw sił specjalnych NATO. W mieście działają placówki kulturalne o znaczeniu i statusie narodowym m.in. Narodowy Stary Teatr, Muzeum Narodowe, Archiwum Narodowe, Biblioteka Jagiellońska czy Centrum Operacji Specjalnych. Kraków jest drugim co do wielkości, po Warszawie, rynkiem nowoczesnej powierzchni biurowej, a także jednym z kluczowych węzłów kolejowych w Polsce. W Balicach pod Krakowem znajduje się międzynarodowy port lotniczy, który obsługuje połączenia transatlantyckie. Najbardziej popularnymi wypożyczalniami samochodów w Krakowie są Avis i AutoCash, które znajdziemy w serwisie GoCarRental.pl.

Co robić w Krakowie

W 2000 roku Kraków jako pierwsze miasto z Polski został Europejską Stolicą Kultury. W 2006 r. Kraków został wymieniony wśród 5 najbardziej popularnych miast Europy, w 2007 r. uzyskał miano "najmodniejszego miasta świata" według amerykańskiej agencji internetowej Orbitz, wyznaczającej trendy w światowej turystyce. Rokrocznie Kraków jest odwiedzany przez miliony turystów. Dla przykładu, tylko w samym 2012 roku Kraków odwiedziło blisko 9 mln osób. Spośród turystów zagranicznych Kraków najczęściej odwiedzają goście z Wielkiej Brytanii (23 proc.) i Niemiec (13 proc.). Spora grupa turystów korzysta z wypożyczalni samochodów w serwisie GoCarRental.pl. Ważną rolę w ostatnim dziesięcioleciu zaczyna odgrywać turystyka religijna oraz turystyka kongresowa.

Top 3 do zobaczenia w Krakowie

  • Stare Miasto
  • Zamek Królewski
  • Kościół Mariacki

Jazda po Krakowie

Na podstawie zbieranych od 2006 anonimowych danych o podróżach z urządzeń nawigacyjnych firmy TomTom, producent w 2010 obliczył, że wśród 59 miast Europy Kraków zajmuje 30 miejsce pod względem największego udziału głównych dróg (21,2%), na których prędkość poruszania bywa mniejsza niż 70% ograniczenia prędkości, zatem Kraków jest miastem bezpiecznym do jazdy. Przez miasto przechodzą drogi krajowe i europejskie. Z Krakowa swobodnie dojedziemy do Warszawy i Gdańska, a międzynarodowo do Lwowa, Budapesztu, Wiednia czy Pragi. Sam Kraków jest na tyle piękny, iż warto udać się do wypożyczalni samochodów, którą wcześniej znajdziemy na stronie GoCarRental.pl i dokładnie zwiedzić całe miasto z okolicami.

Odkryj najnowsze oferty wynajmu samochodów

Zapisz się do naszego newslettera