Car Rental

Wypożyczalnia Samochodów w Krakowie

Porównaj i zaoszczędź na wypożyczaniu samochodów w Krakowie

Kraków jest miastem położonym w południowej Polsce nad Wisłą, drugim w kraju pod względem liczby mieszkańców - niespełna 800 tysięcy i powierzchni 327 km². Kraków był stolicą Polski do 1795 roku oraz miastem koronacyjnym i nekropolią królów Polski. W zapisach historycznych Kraków jest uznawany za główne miasto historycznej Małopolski. W Krakowie znajdują się główne siedziby m.in.: Narodowego Centrum Nauki, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, czy dowództwa Sił Specjalnych RP będącego jednocześnie jednym z dowództw sił specjalnych NATO. W mieście działają placówki kulturalne o znaczeniu i statusie narodowym m.in. Narodowy Stary Teatr, Muzeum Narodowe, Archiwum Narodowe, Biblioteka Jagiellońska czy Centrum Operacji Specjalnych. Kraków jest drugim co do wielkości, po Warszawie, rynkiem nowoczesnej powierzchni biurowej, a także jednym z kluczowych węzłów kolejowych w Polsce. W Balicach pod Krakowem znajduje się międzynarodowy port lotniczy, który obsługuje połączenia transatlantyckie. Najbardziej popularnymi wypożyczalniami samochodów w Krakowie są Avis i AutoCash, które znajdziemy w serwisie GoCarRental.pl.

Co robić w Krakowie

W 2000 roku Kraków jako pierwsze miasto z Polski został Europejską Stolicą Kultury. W 2006 r. Kraków został wymieniony wśród 5 najbardziej popularnych miast Europy, w 2007 r. uzyskał miano "najmodniejszego miasta świata" według amerykańskiej agencji internetowej Orbitz, wyznaczającej trendy w światowej turystyce. Rokrocznie Kraków jest odwiedzany przez miliony turystów. Dla przykładu, tylko w samym 2012 roku Kraków odwiedziło blisko 9 mln osób. Spośród turystów zagranicznych Kraków najczęściej odwiedzają goście z Wielkiej Brytanii (23 proc.) i Niemiec (13 proc.). Spora grupa turystów korzysta z wypożyczalni samochodów w serwisie GoCarRental.pl. Ważną rolę w ostatnim dziesięcioleciu zaczyna odgrywać turystyka religijna oraz turystyka kongresowa.

Top 3 do zobaczenia w Krakowie • Stare Miasto

 • Zamek Królewski

 • Kościół Mariacki

Jazda po Krakowie

Na podstawie zbieranych od 2006 anonimowych danych o podróżach z urządzeń nawigacyjnych firmy TomTom, producent w 2010 obliczył, że wśród 59 miast Europy Kraków zajmuje 30 miejsce pod względem największego udziału głównych dróg (21,2%), na których prędkość poruszania bywa mniejsza niż 70% ograniczenia prędkości, zatem Kraków jest miastem bezpiecznym do jazdy. Przez miasto przechodzą drogi krajowe i europejskie. Z Krakowa swobodnie dojedziemy do Warszawy i Gdańska, a międzynarodowo do Lwowa, Budapesztu, Wiednia czy Pragi. Sam Kraków jest na tyle piękny, iż warto udać się do wypożyczalni samochodów, którą wcześniej znajdziemy na stronie GoCarRental.pl i dokładnie zwiedzić całe miasto z okolicami.

Porównaj tanie wypożyczalnie samochodów


Bezpieczne, szybkie i łatwe rezerwacje online

Zmień albo anuluj swoją rezerwację za darmo

Najlepsze wypożyczalnie samochodów

Dlaczego rezerwować u nas?

 • 1,500 firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów
 • 28,000 miejsc na świecie
 • Darmowa rezygnacja i brak ukrytych kosztów
 • Obsługa klienta 24/7
 • Szybka i bezpieczna płatność
 • Zarezerwuj w 3 prostych krokach
 • Ekskluzywne ceny w najlepszych firmach
 • Zero prowizji na kartach kredytowych

Inne cele