Wypożyczalnia samochodów w Katowice

Brak opłat i najlepszej ceny na gospodarkę, luksus, 7-9 samochodów osobowych i więcej
https://static.digitaltravelcdn.com/destinations/katowice.jpg
Hertz
InterRent
Europcar
Enterprise
Budget
Avis
Alamo
Thrifty
Opinie 55,431 • Doskonały
opinie 4.5 stars
Bezpłatne anulowanie i brak ukrytych kosztów
Pomoc 24 godziny na dobę i czat na żywo
Szybkie i bezpieczne metody płatności
Zerowe prowizje na płatności kartowe

Porównaj i zaoszczędź na wypożyczaniu samochodów w Katowicach

Katowice to miasto w południowej Polsce, będące stolicą województwa śląskiego, a zarazem największe pod względem ludności miasto konurbacji górnośląskiej. W Katowicach istnieje duże i ciągle rozbudowywane międzynarodowe lotnisko w Pyrzowicach. Obecnie z liczbą około 300 tysięcy mieszkańców Katowice są 10 miastem w kraju pod względem liczby ludności i 12 pod względem powierzchni, mając prawie 165 km². Miasto leży na trasie głównych szlaków krajowych i międzynarodowych, zarówno drogowych, jak i kolejowych. Gdybyśmy potrzebowali skorzystać z wypożyczalni samochodów, z pomocą przychodzi serwis GoCarRental.pl, a w samych Katowicach istnieją takie wypożyczalnie samochodów jak: Rentis, Hertz, AutoCash czy Avis. Miasto stanowi ważny w skali kraju ośrodek gospodarczy, będąc centrum handlowo-usługowym ze znacznym udziałem działalności produkcyjnej. Jest również ośrodkiem koncentracji specjalistycznych usług medycznych, funkcji akademickiej, kulturalnej oraz sportowej. Według najnowszej uchwały Rady Miasta, rozwój Katowic skoncentrowano w czterech powiązanych polach strategicznych: Jakość życia, Metropolitalność i obszar śródmiejski, Przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy oraz Transport i logistyka miejska.

Co robić w Katowicach

Spacerując ulicami Katowic można podziwiać style architektoniczne i detale różnych budowli. Można robić to samo biorąc auto z lokalnej wypożyczalni samochodów, które znajdziemy w serwisie GoCarRental.pl. W Katowicach ponad 100 obiektów wpisano do rejestru zabytków. Są to przede wszystkim budynki mieszkalne i użyteczności publicznej oraz dwa osiedla - Nikiszowiec i Giszowiec. Najstarsza, istniejąca do dziś budowla w Katowicach to drewniany kościółek św. Michała Archanioła z XVI w. w Brynowie. Oprócz zabytków w Katowicach znaleźć można wiele niezabytkowych atrakcji turystycznych np. Pomnik Powstańców Śląskich (największy pomnik w kraju), wieża spadochronowa (jedyna taka w Polsce), czy Spodek (hala widowiskowa oddana do użytku w roku 1971 z architektonicznie ciekawym dachem).

Top 3 do zobaczenia w Katowicach

  • Nikiszowiec
  • Spodek
  • Pomnik Powstańców Śląskich

Jazda po Katowicach

Katowice znajdują się na skrzyżowaniu szeregu drogowych szlaków komunikacyjnych. Przez miasto przebiegają trasy europejskie, drogi krajowe czy autostrady. Przez Katowice przejedziemy jadąc z Niemiec na Ukrainę i w drugą stronę. Obok Katowic przebiega kilka ważnych dróg, którymi dojedziemy z północnej Polski do Czech. Przebiega tędy również Drogowa Trasa Średnicowa - trasa szybkiego ruchu, która w założeniu ma przebiegać przez Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze, Gliwice oraz Mysłowice, Sosnowiec, Będzin i Dąbrowę Górniczą. Gdybyśmy chcieli udać się do wypożyczalni samochodów w Katowicach i przekonać się na własnej skórze jak łatwo objechać stąd wszystkie główne miasta na śląsku, to warto skorzystać z serwisu GoCarRental.pl.

Jakie są najlepsze oferty w Katowice?

Mini
Mini
from 29,82 zł/dzień
Ekonomiczne
Ekonomiczne
from 51,00 zł/dzień
Standardowe
Standardowe
from 52,08 zł/dzień
Standardowe
Standardowe
from 57,86 zł/dzień
Małe
Małe
from 87,87 zł/dzień
Van 15 Osobowy
Van 15 Osobowy
from 129,57 zł/dzień

Ocena najlepszych wypożyczalni samochodów Katowice

HERTZ

Customer Ocena klienta

HERTZ

Average Wait Minutes Średni czas oczekiwania wynosi 14 minuty

8.9 /10 Całkowita wartość za pieniądze
9.2 /10 Czystość samochodu
9.5 /10 Serwis na biurku
9.5 /10 Proces odbioru wynajmu samochodów
9.4 /10 Proces rozwijania wynajmu samochodu

AVIS

Customer Ocena klienta

AVIS

Average Wait Minutes Średni czas oczekiwania wynosi 19 minuty

8.1 /10 Całkowita wartość za pieniądze
8.0 /10 Czystość samochodu
8.3 /10 Serwis na biurku
8.0 /10 Proces odbioru wynajmu samochodów
8.2 /10 Proces rozwijania wynajmu samochodu

Odkryj najnowsze oferty wynajmu samochodów

Zapisz się do naszego newslettera