Car Rental

Wypożyczalnia Samochodów w Katowicach

Porównaj i zaoszczędź na wypożyczaniu samochodów w Katowicach

Katowice to miasto w południowej Polsce, będące stolicą województwa śląskiego, a zarazem największe pod względem ludności miasto konurbacji górnośląskiej. W Katowicach istnieje duże i ciągle rozbudowywane międzynarodowe lotnisko w Pyrzowicach. Obecnie z liczbą około 300 tysięcy mieszkańców Katowice są 10 miastem w kraju pod względem liczby ludności i 12 pod względem powierzchni, mając prawie 165 km². Miasto leży na trasie głównych szlaków krajowych i międzynarodowych, zarówno drogowych, jak i kolejowych. Gdybyśmy potrzebowali skorzystać z wypożyczalni samochodów, z pomocą przychodzi serwis GoCarRental.pl, a w samych Katowicach istnieją takie wypożyczalnie samochodów jak: Rentis, Hertz, AutoCash czy Avis. Miasto stanowi ważny w skali kraju ośrodek gospodarczy, będąc centrum handlowo-usługowym ze znacznym udziałem działalności produkcyjnej. Jest również ośrodkiem koncentracji specjalistycznych usług medycznych, funkcji akademickiej, kulturalnej oraz sportowej. Według najnowszej uchwały Rady Miasta, rozwój Katowic skoncentrowano w czterech powiązanych polach strategicznych: Jakość życia, Metropolitalność i obszar śródmiejski, Przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy oraz Transport i logistyka miejska.

Co robić w Katowicach

Spacerując ulicami Katowic można podziwiać style architektoniczne i detale różnych budowli. Można robić to samo biorąc auto z lokalnej wypożyczalni samochodów, które znajdziemy w serwisie GoCarRental.pl. W Katowicach ponad 100 obiektów wpisano do rejestru zabytków. Są to przede wszystkim budynki mieszkalne i użyteczności publicznej oraz dwa osiedla - Nikiszowiec i Giszowiec. Najstarsza, istniejąca do dziś budowla w Katowicach to drewniany kościółek św. Michała Archanioła z XVI w. w Brynowie. Oprócz zabytków w Katowicach znaleźć można wiele niezabytkowych atrakcji turystycznych np. Pomnik Powstańców Śląskich (największy pomnik w kraju), wieża spadochronowa (jedyna taka w Polsce), czy Spodek (hala widowiskowa oddana do użytku w roku 1971 z architektonicznie ciekawym dachem).

Top 3 do zobaczenia w Katowicach • Nikiszowiec

 • Spodek

 • Pomnik Powstańców Śląskich

Jazda po Katowicach

Katowice znajdują się na skrzyżowaniu szeregu drogowych szlaków komunikacyjnych. Przez miasto przebiegają trasy europejskie, drogi krajowe czy autostrady. Przez Katowice przejedziemy jadąc z Niemiec na Ukrainę i w drugą stronę. Obok Katowic przebiega kilka ważnych dróg, którymi dojedziemy z północnej Polski do Czech. Przebiega tędy również Drogowa Trasa Średnicowa - trasa szybkiego ruchu, która w założeniu ma przebiegać przez Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze, Gliwice oraz Mysłowice, Sosnowiec, Będzin i Dąbrowę Górniczą. Gdybyśmy chcieli udać się do wypożyczalni samochodów w Katowicach i przekonać się na własnej skórze jak łatwo objechać stąd wszystkie główne miasta na śląsku, to warto skorzystać z serwisu GoCarRental.pl.

Porównaj tanie wypożyczalnie samochodów


Bezpieczne, szybkie i łatwe rezerwacje online

Zmień albo anuluj swoją rezerwację za darmo

Najlepsze wypożyczalnie samochodów

Dlaczego rezerwować u nas?

 • 1,500 firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów
 • 28,000 miejsc na świecie
 • Darmowa rezygnacja i brak ukrytych kosztów
 • Obsługa klienta 24/7
 • Szybka i bezpieczna płatność
 • Zarezerwuj w 3 prostych krokach
 • Ekskluzywne ceny w najlepszych firmach
 • Zero prowizji na kartach kredytowych