Car Rental

Wypożyczalnia Samochodów w Gdańsku

Porównaj i zaoszczędź na wypożyczaniu samochodów w Gdańsku

Gdańsk to miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim. Jest to centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, a jednocześnie stolica województwa pomorskiego. W Gdańsku istnieje bardzo duży port handlowy. Znajdziemy też tutaj duże międzynarodowe lotnisko im. Lecha Wałęsy. Jest to miasto o ponad tysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. Gdańsk był niegdyś największym miastem Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a w XVI wieku był najbogatszym w Rzeczypospolitej. Miasto było też ważnym ośrodkiem kulturalnym. Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Gdy przyjeżdżamy tutaj jako turyści lub w interesach, na pewno każdemu przyda się wypożyczalnia samochodów. Najtańsze samochody i najsprawniej znajdziemy w serwisie GoCarRental.pl. W Gdańsku dostępne są takie wypożyczalnie samochodów jak AutoCash, Panek oraz Avis, które cieszą się renomą i zaufaniem pośród swoich klientów.

Co robić w Gdańsku

Najważniejsze zabytki, których nie możesz pominąć, znajdują się na Starym Mieście. Wspaniały Trakt Królewski wzdłuż najbardziej reprezentacyjnych ulic Długiej i Długiego Targu, prowadzi od Złotej do Zielonej Bramy. Bogactwo tradycji i ponad 1000 letniej historii Gdańska zachowały się w muzeach, kościołach i galeriach. Ciekawe imprezy kulturalne: koncerty, festiwale, parady, spektakle uliczne oraz wystawy są niepowtarzalną okazją do poznania krajobrazu kulturowego miasta. Jeżeli jesteś miłośnikiem relaksu nad brzegiem morza, masz do dyspozycji ponad dwadzieścia kilometrów czystych plaż sąsiadujących z piękną nadmorską przyrodą. Sieć dróg rowerowych pozwala na dotarcie rowerem do pięknych lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z przyległym oliwskim ZOO. Można też udać się do wypożyczalni samochodów, najtańsze znajdziemy w serwisie GoCarRental.pl.

Top 3 do zobaczenia w Gdańsku • Stare Miasto

 • Ulica Mariacka

 • Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie

Jazda po Gdańsku

Gdańsk leży na skrzyżowaniu drogowych szlaków transportowych. W mieście spotykają się trasy europejskie: E28, E75 oraz E77. Gdańsk posiada dwie obwodnice tranzytowe: Obwodnica Trójmiasta (północ-południe), która stanowi "przedłużenie" autostrady A1 do Gdyni oraz Południowa obwodnica Gdańska (wschód-zachód), która pozwala ominąć centrum miasta jadącym od strony Elbląga drogą krajową nr 7 w kierunku Gdyni, Kartuz i Szczecina. Trasami łączącymi gdańskie porty z obwodnicami są Trasa Sucharskiego i część Trasy Słowackiego. Gdy nie możemy do Gdańska przybyć własnym samochodem, najlepiej skontaktować się z jedną z lokalnych wypożyczalni samochodów, a najtańsze z nich w Gdańsku z całą pewnością znajdziemy na stronie GoCarRental.pl.

Porównaj tanie wypożyczalnie samochodów


Bezpieczne, szybkie i łatwe rezerwacje online

Zmień albo anuluj swoją rezerwację za darmo

Najlepsze wypożyczalnie samochodów

Dlaczego rezerwować u nas?

 • 1,500 firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów
 • 28,000 miejsc na świecie
 • Darmowa rezygnacja i brak ukrytych kosztów
 • Obsługa klienta 24/7
 • Szybka i bezpieczna płatność
 • Zarezerwuj w 3 prostych krokach
 • Ekskluzywne ceny w najlepszych firmach
 • Zero prowizji na kartach kredytowych

Inne cele