Często Zadawane Pytania

Kiedy rezerwujesz z GoCarRental, nie rezerwujesz konkretnego samochodu, ale kategorie pojazdu. Później, kiedy odbierasz samochód, często będziesz miał wybór samochodów danej klasy. Jeśli chcesz w 100% konkretny samochodów, będziesz musiał napisać prośbę bezpośrednio do wypożyczalni aut, po zrobieniu rezerwacji. Z przyjemnością Ci pomogą – jednak będzie to zależne od dostępności w miejscu odbioru. Jeśli dokładny model samochodu, który widziałeś w czasie rezerwacji nie będzie dostępny, zostanie Ci zaproponowana alternatywa.

W większości wypadków, wypożyczone samochody mogą wyjechać poza granicę kraju, w którym zostały odebrane. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Wypożyczenia na stronie wyników wyszukiwania.

Kiedy rezerwujesz z GoCarRental, Twoja rezerwacja jest przekazywana wypożyczalni, którą wybrałeś. Kiedy jest potwierdzona, dostaniesz maila który informuje Cię o tym, wraz z dowodem rezerwacji – zwykle zajmuje to kilka godzin. Będziesz potrzebować tego dowodu aby odebrać samochód. Jeśli nie otrzymasz dowodu rezerwacji, skontaktuj się z nami.

Możesz skorzystać z licznych możliwości płatności aby zarezerwować samochód, ale aktualnie musisz okazać kartę kredytową kiedy odbierasz auto. Jeśli nie będziesz posiadał karty kredytowej w wypożyczalni, to wypożyczalnie zastrzegają sobie prawo nie oddania Tobie samochodu a GoCarRental nie może ponosić odpowiedzialności.

W celu rezerwacji, możesz używać kart debetowych i kredytowych. Niestety nie akceptujemy płatności przez American Express, jednak jeśli zostaniesz poproszony o okazanie karty kredytowej w wypożyczalni, mogą akceptować American Express. Wypożyczalnie samochodów wymagają karty kredytowej z nazwiskiem kierowcy. To dlatego, że wymagany jest depozyt, który nie zostaje pobrany przez kartę kredytową do czasu zwrotu samochodu. W niektórych krajach wymagane są dwie karty kredytowe w przypadku rezerwacji grupowej większych pojazdów. Zawsze sprawdzaj czy na karcie kredytowej znajdują się wystarczające środki, gdy odbierasz samochód. Zalecane kwota zwykle wiąże się z ubezpieczeniem I benzyną, ale zmienia się w zależności od wielkości pojazdu, wieku kierowcy, wypożyczalni, długości wypożyczenia i zwrotu pojazdu. Jeśli nie okażesz karty kredytowej w czasie odbioru auta, nie możliwym jest otrzymanie zwrotu. Więc upewnij się, że przyniesiesz kartę kredytową!

Cena wypożyczenia będzie jasno wyświetlona na naszej stronie internetowej. W przypadku niektórych wypożyczalni, zostanie pobrana zaliczka podczas rezerwacji, a reszta będzie pobrana przy odbiorze auta – inne wymagają pełnej płatności z góry

W tym wypadku właściciel karty kredytowej musi się zarejestrować jako główny kierowca, nawet jeśli nie prowadzi i będzie musiał dodać jednego kierowcę więcej, który będzie prowadził. Jeśli właściciel nie posiada ważnego prawa jazdy, samochód nie zostanie wydany, ponieważ nie będzie to w zgodzie z warunkami wypożyczenia.

Jeśli chcesz zmodyfikować albo anulować Twoją rezerwację, po prostu wpisz odpowiednie dane w sekcji „Zarządzaj moją rezerwacją”. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy, skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z wypożyczalnią, która zapewnia samochód. Informacje kontaktowe znajdziesz na dowodzie rezerwacji i/lub na umowie wynajmu. Musisz poinformować wypożyczalnie o wypadku natychmiast. W razie wypadku powinieneś: - Zgromadzić kompletne dane o ludziach zaangażowanych w wypadek, oraz o możliwych świadkach. - Przekazać wypożyczalni wszystkie szczegóły odnośnie wypadku. - Poinformować natychmiast odpowiednie służby jeśli osoby trzecie powinny być przesłuchane albo w razie urazu. - Nie opuszczaj pojazdu bez zachowania należnych środków ostrożności. - Nie będzie zwrotu pieniędzy za stracony czas wypożyczenia jeśli pojazd jest zaangażowany w wypadek.

Na GoCarRental nie ma limitu wieku, o ile miałeś prawo jazdy przynajmniej przez rok. Istnieje dopłata dla młodych kierowców, która nie jest zawarta w całkowitej cenia wyświetlonej w czasie rezerwacji na GoCarRental, ale jest sprecyzowana w Warunkach Wypożyczenia. Kwota ta musi zostać zapłacona w wypożyczalni w czasie odbioru samochodu.

Dodatkowy kierowca może zostać dodany w wypożyczalni. Wszyscy dodatkowi kierowcy muszą być obecni w czasie odbioru i muszą mieć ważne prawo jazdy aby podpisać umowę wynajmu. Weź pod uwagę, że wszystkie dodatki i dodatkowi kierowcy są opłacani w wypożyczalni przed odbiorem pojazdu.

W polisach ubezpieczeniowych, następuje zwrot kosztów przez ubezpieczonego za szkody wyrządzone osobą trzecim w wypadku roszczenia. Franszyza redukcyjna może sięgać od 200 do 1600zł i zależy od typu auta, opcji i przede wszystkich od wypożyczalni. Może to zostać całkowicie zniesione przez podpisanie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej takiej jak Zero Gap oferowana przez GoCarRental, albo takiej oferowanej przez wypożyczalnie samochodów, jednak ta druga jest znacznie mniej korzystna niż Zero Gap.

- Siodełko niemowlęce jest odpowiednie dla dzieci do 13kg (zalecane dla niemowląt do 12 miesięcy) - Siodełko dziecięce jest odpowiednie dla dzieci ważących od 9 do 18kg (zalecane dla dzieci w wieku 9 miesięcy do 4 lat).

Kierowcy muszą posiadać ważne prawo jazdy przez co najmniej rok i nie mogą mieć na końce poważnych złamań kodeksu drogowego. Jeśli prawo jazdy nie jest w alfabecie łacińskim (np. Arabskim, Greckim, Rosyjskim, czy Chińskim), to wymagane będzie Międzynarodowe Prawo Jazdy (IDL International Driving License). Międzynarodowe Prawo Jazdy musi być dostarczone wraz z oryginalnym prawem jazdy kierowcy.

Kiedy odbierasz swój samochód, musisz okazać wydrukowany dowód. Jeśli nie masz dowodu rejestracji, mogą zostać pobrane dodatkowe opłay, a my nie będziemy mogli zapewnić zwrotu. Proszę nie polegaj na tym, że możesz pokazać swój dowód na telefonie czy tablecie – upewnij się, że dowód jest wydrukowany, weź go ze sobą i pilnuj go.